Posted on

W ostatnim czasie coraz częściej zdarza się, że wiele osób eksperymentuje z kuchniami świata. W dzisiejszych czasach jest to możliwe, ponieważ obecnie w sklepach znajdziemy praktycznie wszystko. Jeśli jednak nie uda nam się tego kupić w sklepie stacjonarnym, z powodzeniem możemy zamówić to przez internet. Bardzo często wielu sprzedawców w sklepach stacjonarnych decyduje się także pomóc swoim klientom i specjalnie dla nich sprowadza różnorodne produkty. Niewątpliwie w ostatnim czasie hitem są przyprawy indyjskie. Coraz więcej osób decyduje się na ich stosowanie. Jednak kiedy najlepiej jest ich używać?

Przyprawy indyjskie coraz chętniej wybierane

Przede wszystkim powinniśmy mieć świadomość, że tak naprawdę kuchnia indyjska nieco różni się od naszej rodzimej i to właśnie w dalekiej Azji mieszkańcy używają znacznie więcej kolorowych przypraw, niż my w Europie. Jest to spowodowane między innymi faktem, że taka kuchnia ma Azjatów rozgrzewać.

Dlatego w Indiach bardzo popularne jest między innymi curry lub też doskonale barwiąca dania kurkuma. To właśnie kurkumę używa się w Indiach bardzo często, ponieważ nadaje każdej potrawie doskonały, wyrazisty smak, a dodatkowo rozgrzewa nasze ciało. Jak wynika z najnowszych badań naukowych, w szczególnie w zimnych sezonach jesiennych oraz zimowych, powinniśmy zdecydować się na używanie tych dwóch przypraw. Doskonale pasują w szczególności do dań podawanych z ryżem, kaszami oraz mięsem.

Z pewnością tak kaloryczne dania w chłodne dni sprawią, że nie tylko dzięki temu wzmocnimy nasz organizm, ale dodatkowo także zadbamy o naszą odporność. Ponadto jak wynika z wieloletnich badań naukowych, kurkuma ma wiele cennych składników, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Nie tylko rozgrzewa nasze ciało, ale zawarta w niej kurkumina działa przede wszystkim antybakteryjnie oraz rozkurczająco, co w szczególności pomaga w przypadku problemów trawiennych.

Do popularnych przypraw indyjskich zaliczamy także między innymi cynamon. Z pewnością jest to bardzo aromatyczna przyprawa, która doskonale sprawdzi się do dań głównych, ale także jako dodatek do ciast i innych deserów, a nawet czekolady na gorąco. W Indiach jest on uznawany także za afrodyzjak, dlatego warto włączyć go do swojej diety.

Duża popularnością cieszy się także chili. Z pewnością ostra papryka poprawia smak wielu potraw, jednak nie powinniśmy z nią przesadzać. W zależności od gatunku, warto czasem posypać nią bardzo delikatnie potrawy, ponieważ naprawdę będzie to działanie pobudzające i rozgrzewające.