Posted on

Funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw bez etykiet byłoby niemożliwe. Ze względu na swoje szerokie zastosowanie są one wykorzystywane w tak odmiennych miejscach, jak magazyny, hurtownie, firmy produkcyjne, jak i w zwykłych sklepach oraz w pomieszczeniach biurowych. Pozwalają one na szybkie oznaczenie produktu dowolnymi informacjami, dzięki czemu możliwe jest usprawnienie funkcjonowania całej firmy.

Czy warto kupić drukarkę etykiet?

Drukarki etykiet ze względu na swoje możliwości to niezwykle praktyczne urządzenia, które mogą znaleźć zastosowanie prawie w każdym przedsiębiorstwie. Warto jednak podkreślić, że nie jest to zakup obowiązkowy. Przede wszystkim w pierwszej kolejności każdy właściciel powinien zastanowić się, czy ilość wytwarzanych etykiet przewyższa możliwości zwykłych drukarek atramentowych lub laserowych.

Koniec końców nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać te zwykłe drukarki, w których umieszcza się specjalny papier do etykiet. Jeżeli jednak ich ilość jest stosunkowo duża, to warto postawić na drukarkę etykiet. Sprawi ona, że koszt jednostkowy etykiety będzie znacznie niższy, a czas druku zostanie znacznie skrócony. Gdy zostanie podjęta decyzja należy zastanowić się na rodzajem drukarki.

Nowoczesne etykiety

Współcześnie producenci zaoferować mogą wyjątkowo dużą ilość urządzenie przeznaczone do produkcji etykiet, ale wszystkie z nich mogą być zaklasyfikowane do jednej z dwóch kategorii. W sprzedaży dostępne są nowoczesne drukarki termotransferowe oraz klasyczne drukarki termiczne. Czym się wyróżniają? Kiedy warto je nabyć?

Szczególną popularnością cieszą się etykiety stworzone w drukarkach termotransferowych. Jest to bezpośrednio związane z ich trwałością. Tego rodzaju etykiety radzą sobie doskonale z warunkami zewnętrznymi dzięki wykorzystaniu folii barwiącej. Właściciel przedsiębiorstwa nie będzie musiał obawiać się o zniszczenie etykiety w rezultacie oddziaływania na nią wysokiej temperatury, wilgoci, czy też z powodu uszkodzenia. Jednak ich koszt wytworzenia jest stosunkowo wysoki.

W przypadku drukarki termicznej mowa o etykietach, które są wytwarzane na specjalnym materiale wrażliwym na zmianę temperatury. Nie mogą one jednak zagwarantować ochrony przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi. Ze względu na swoją mniejszą trwałość sprawdzają się one lepiej w sklepach, czy też w pomieszczeniach biurach. Ich wytworzenie jest bardziej czasochłonne, niż ma to miejsce przy drukarkach termotranferowych, ale za to koszt etykiety jest nawet dwukrotnie niższy.