Posted on

Telefon jest gadżetem, który towarzyszy przeciętnemu człowiekowi praktycznie wszędzie. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o jazdę samochodem. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób naładować telefon siedząc za kierownicą. Warto wybrać takie rozwiązanie, które jest wygodne i praktyczne, a także przede wszystkim – niedrogie.

Samochodowe ładowarki do telefonów

Rozładowanie baterii telefonu to bardzo przykra niespodzianka, która może zdarzyć się każdemu. Dlatego warto mieć w swoim aucie samochodowe ładowarki do telefonów, które umożliwiają podłączenie telefonu i naładowanie jego baterii w każdej wolnej chwili. Na szczęście każdy nowoczesny samochód posiada wejście USB, do którego wystarczy podpiąć ładowarkę w celu doładowania baterii. Osoby, które posiadają nieco starszy model auta, mogą zakupić specjalne ładowarki do telefonów, które podłącza się do gniazda zapalniczki. Wystarczy wtyczkę wetknąć w miejsce zapalniczki, by uzyskać wolny port USB, do którego można podpiąć telefon.

Indukcyjne ładowarki do telefonów

Ładowarka indukcyjna jest bardzo ciekawym sposobem na ładowanie telefonu w samochodzie. Jest to patent, który oferuje coraz większa liczba producentów samochodów. Charakteryzuje się on dużą wygodą dla kierowców. Dzięki ładowarce indukcyjnej można naładować baterię smartfona bez konieczności podpinania jakichkolwiek kabli. Wystarczy położyć telefon w wyznaczonym miejscu, by rozpocząć proces ładowania. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie modele smartfonów mają możliwość ładowania indukcyjnego. Dodatkowo, czasem zdarza się tak, że wbudowana w samochód półka do ładowania indukcyjnego jest zbyt mała na niektóre modele telefonów. Osoby, których auta pozbawione są tak ciekawej funkcjonalności, mogą zdecydować się na specjalny uchwyt, który oferuje możliwość indukcyjnego ładowania telefonu.

A może kupno powerbanku?

Te osoby, która nie chcą wydawać pieniędzy na plączące się w samochodzie kable, mogą zdecydować się po prostu na kupno powerbanka. Jest to niewielkich rozmiarów gadżet, który posiada określoną pojemność baterii – wystarczy podpiąć do niego telefon, by rozpocząć proces ładowania. Ogromną zaletą powerbanków jest to, że można zabrać je ze sobą praktycznie wszędzie – nawet na wyjazd w miejsce, gdzie nie ma dostępu do elektryczności. Dlatego też warto zawsze mieć przy sobie w aucie naładowany powerbank, który może się przydać w kryzysowych sytuacjach. Niektóre modele powerbanków są tak lekkie i niewielkie, że można nosić je nawet w kieszeni.