Posted on

Rolety okienne to idealna ochrona przed promieniami słonecznymi. Odpowiednie rolety nie tylko ochronią ale także ładnie udekorują wnętrze danego pomieszczenia. Rolety w Warszawie wykonuje na zamówienie kilka poważnych firm, które zawsze odpowiednio dopasują każdy ich rodzaj do każdego okna.

Rodzaje rolet

Jest kilka popularnych i zawsze modnych systemów rolet. Mamy więc rolety montowane w kasecie PCV, mini rolety, montowane bezinwazyjnie, rolety w kasecie Superior czy rolety wolno wiszące. Ponadto rolety mogą być też pionowe lub poziome. Bez względu na rodzaj zawsze najważniejszy jest jednak kolor danych rolet, ponieważ to właśnie on nadaje dany styl.
Kolorystyka proponowanych w Warszawie rolet jest ogromna. Kolory mogą być zarówno jasne jak i ciemne bądź pastelowe. Każdy może dobrać odpowiedni wzór dla siebie, doskonale dopasowujący się do danego wnętrza.
Ponadto dodać także należy, że rolety montowane w szynach zawsze dają gwarancję, że będą ściśle przylegać do okna.

Modne nowości

Obok tradycyjnych wzorów rolet, popularne stają się nowości. Do takich nowinek należą rolety wzbogacone o gumową warstwę, która całkowicie nie przepuszcza światła. Modne też są ostatnio rolety typu 3D i plisy, które idealnie można dopasować do okien wielkoformatowych i dachowych. Idealnie prezentują się też w oknach rolety typu Dzień i Noc. Są to rolety w paski, doskonale wpasowujące się we wnętrze o nowoczesnym designie.

Cały czas ogromną popularnością cieszą się rolety rzymskie, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe rolety. W tym przypadku roleta taka może zdobić wnętrze zarówno wtedy kiedy jest rozłożona jak i wtedy kiedy jest złożona. Zaletą jej jest fakt, że system składania opiera się na łańcuszku, po zwinięciu roleta staje się dekoracyjną ozdobą okna w kształcie harmonijki. Dodatkowo taka żaluzja może być ozdobiona falbaną, frędzlami czy pasem tkaniny o innym kolorze lub innym wzorze.

Ozdoba i ochrona

Żaluzje okienne są zarówno dekoracyjne, jak i bardzo funkcyjne. Ich wymyślne wzory, systemy, pełna gama kolorystyki sprawiają, że można je dzisiaj dopasować do każdego wnętrza, zarówno tego mieszkalnego jak i biurowego. Rolety montuje się dzisiaj do ściany, sufitu, ramy okiennej lub bezinwazyjnie wiesza się na okna. Całkowicie zastąpiły już firany i zasłony i stały się niezwykle modne i popularne. Doskonale chronią przed słońcem i przed wścibskim, zaglądaniem w okna.
Pięknie dekorują i są tak zwaną „kropką nad i”, jeśli chodzi o wykończenie wnętrza. Rolety pasują do sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego.