Posted on

Mieszkasz w Warszawie lub jej okolicach? W najbliższym czasie planujesz większy wyjazd ze znajomymi? Chcecie by był on jak najbardziej ekonomiczny oraz bezpieczny? W związku z panującą pandemią koronawirusa nie chcecie przemieszczać się za pomocą pociągów i samolotów? Zastanawiacie się nad wynajęciem busa dla wszystkich? Nie wiecie jednak czym kierować się przy jego wyborze? Szukacie sprawdzonych i praktycznych porad w tym temacie? Jeżeli tak, to ten tekst z pewnością przypadnie Wam do gustu. Serdecznie zapraszamy do jego lektury!

Wypożyczalnia busów w Warszawie – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podróżowanie za pomocą busa to jedna z najbardziej ekonomicznych opcji na jaką może zdecydować się duża grupa osób, pragnących wyjechać wspólnie na wakacje. Oczywiście wybierając te metodę komunikacji należy zawsze brać pod uwagę kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest oczywiście to, że na niektóre busy należy mieć dodatkowe prawo jazdy – dlatego jeżeli nikt z Was takiego nie ma, to koniecznie zwrócić uwagę by wynająć busa, którego można prowadzić ze zwyczajnym prawem jazdy.

Kolejną bardzo istotną kwestią jest wypożyczalnia z której zdecydujecie się skorzystać. Zawsze zapoznajcie się najpierw z opiniami na jej temat – bez problemu znajdziecie je w Internecie na przykład na portalach społecznościowych. Lepiej poświęcić na przeczytanie takich informacji kilka minut niż później bardzo przykro się rozczarować. Bardzo ważna jest oczywiście cena, którą dana firma będzie sobie życzyła za wynajem busa. Oczywiście zależy to od tego na ile będziecie go wypożyczali oraz na jaki model busa się zdecydujecie, ale zawsze warto porównać ceny z przynajmniej kilku wypożyczalni.

Często zdarza się, że różnice są naprawdę bardzo duże, a robiąc krótki research można naprawdę bardzo wiele zaoszczędzić. Wybierając busa należy, także zwrócić uwagę na jego wielkość oraz pojemność – tak by mieć pewność, że będziecie mogli w komfortowy sposób dojechać do celu oraz, że zmieścicie wszystkie swoje bagaże. Zwróćcie uwagę, również na wyposażenie busa, na to czy jest w nim na przykład klimatyzacja oraz czy fotele są komfortowe. Rekomendujemy zapoznanie się dokładnie z warunkami umowy, a zwłaszcza kwestii związanych z ubezpieczeniem pojazdu. Warto wiedzieć do jakiej wysokości będzie się odpowiadać w razie ewentualnej stłuczki lub wypadku. Ostatnią rzeczą, którą musicie sprawdzić to stan techniczny pojazdu – klocki i tarcze hamulcowe, poziom płynów eksploatacyjnych oraz stan opon. Jeżeli cokolwiek Was niepokoi to nie podpisujcie umowy!