Posted on

Usługa kurierska z Irlandii do Polski dla wielu pozostaje tajemnicą, nie wiedzą jak to się odbywa. W tym artykule opowiemy Ci o usługach kurierskich z Irlandii do Polski i o tym, w jaki sposób dostarczają one Twoją przesyłkę. Jedno jest pewne, nie ma lepszych usług niż te świadczone przez kurierów. Przesyłka kurierska z Irlandii do Polski jest jedną z najczęściej wykorzystywanych usług w Europie. Powodem tego sukcesu są bardzo korzystne ceny oraz bardzo dobra szybkość.

Proces transportu z Irlandii do Polski – Twoja paczka pod opieką kuriera Polska Irlandia

Usługi kuriera z Irlandii do Polski zawsze odbywają się podobnie. Składasz zamówienie, podajesz wymiary i poznajesz cenę. Ciekawsze jest to, jak działa całe zaplecze procesu. Przesyłka kurierem Irlandia Polska działa w następujący sposób:

Pierwszą rzeczą, która ma miejsce jest rejestracja. Firma chce się upewnić, że nie jesteś oszustem i chcesz naprawdę wysłać swoją paczkę z Irlandii do Polski, więc prosi o podanie kilku danych osobowych. Nie widzimy w tym problemu, ponieważ wszystkie te informacje pozostaną między Tobą a firmą kurierską – nikt inny nie ma z nimi nic ciekawego do czynienia. Następnie zadzwoń lub napisz maila o tym co się stało oprócz potwierdzenia odbioru przez SMS. Po tych dwóch czynnościach zostaw swoją paczkę w ich magazynie, gdzie kurierzy szybko spakują wszystko zgrabnie w jeden karton. Pozwala to na większą elastyczność w przypadku uszkodzenia przesyłki podczas transportu, ale również oszczędza miejsce na naszych półkach magazynowych.

Na tym etapie mamy pudełko z Twoją przesyłką w magazynie firmy kurierskiej Irlandia Polska, zostaje umieszczone wśród wielu innych. Twoja paczka stanie się częścią jednej wielkiej partii, na którą składają się przedmioty z całej Europy – nie jesteś sam! Kolejnym etapem jest załadunek naszej ciężarówki do transportu, czyli załadunek kontenerów lub naczep na samochody ciężarowe o masie do 21 ton każdy w drogę przez kontynent w kierunku Polski. Czynność ta odbywa się w nocy, kiedy ruch na drogach jest najmniejszy, tak aby nie sprawiać problemów i nie spowalniać innych kierowców na drogach.

Po załadowaniu na ciężarówkę, mamy 24 godziny przed odjazdem, gdzie kurierzy sprawdzają, czy wszystko, co zabrali jest zawarte w tej przesyłce. Jeśli czegoś brakowało lub coś zostało uszkodzone podczas transportu – przesyłki zwrotne są odsyłane inną trasą z powrotem czekamy na nową partię. Średnio, opóźnienie wynosi tylko 15 minut zanim ciężarówka wyjedzie i rozpocznie swoją podróż do Polski – czas ten może się różnić w zależności od tego, gdzie wysyłasz swoją paczkę przy pomocy kuriera Irlandia Polska.

W punkcie docelowym w Polsce, którą firmę kurierską z Irlandii do Polski zabrać? Wszystko zależy od tego, z jakiej usług firmy korzystają, a dokładniej kto ma z nimi podpisaną umowę. Często kurierzy współpracują z dużymi firmami, więc jeśli jest to zrobione poprawnie, to Twoja paczka zostanie przekazana bezpośrednio do jednego z tych partnerów bez żadnych problemów. Często posiadają oni własne magazyny w kluczowych punktach Europy, które umożliwiają nam łatwy dostęp za pomocą przewoźników drogowych, a nawet samolotów, gdy zajdzie taka potrzeba!