Posted on

Masaż to jedna z największych przyjemności, niezwykle zmysłowe doznanie, które ma zbawienny wpływ nie tylko na naszą duszę, ale też ciało. Istnieją różne rodzaje masażu. Niektóre z nich mają za zadanie poprawić stan zdrowia, rozluźnić mięśnie, zniwelować ból. Inne wykonuje się po to, aby zwyczajnie zadbać o swój dobrostan psychiczny, zrelaksować się i wypocząć na zupełnie innym poziomie. Właśnie taki cel ma masaż świecą, do którego wykorzystuje się specjalne pachnące świece, które wykonane są z drogocennych wosków, świetnie pielęgnujących skórę.

Masaż świecą
Świeca do masażu powinna znaleźć się w domu każdej pary, która chce zadbać o bliskość w trochę inny, nowy sposób. Taka świeca to gadżet, który można kupić na przykład w sklepach kosmetycznych. Droższe egzemplarze są w drogeriach i perfumeriach, a także sklepach sprzedających swoje autorskie kosmetyki. Zwykle wykonana jest z różnego rodzaju maseł, które mają gęstą konsystencję. Gdy zapali się świeczkę, pod wpływem ciepła roztapia się ona, dzięki czemu otrzymuje się lejącą substancję, którą można następnie zaaplikować na skórę. Świeczki oczywiście również pięknie pachną, bo najczęściej są aromatyzowane za pomocą naturalnych olejków eterycznych, które dodawane są w stężeniu bezpiecznym dla przeciętnego użytkownika.

Jak przebiega masaż za pomocą świeczki?
Jak przebiega sam masaż? Do jego wykonania potrzebne są czyjeś ręce. Rytuałowi takiego masażu można poddać się w gabinecie masażu albo we własnym domu. Świeczkę należy zapalić, a następnie poczekać na to, a zacznie się topić. Następnie niewielką ilość należy wylać na swoje dłonie, wcześniej sprawdzając temperaturę. Z reguły zastosowane do wyrobu świeczek masła topią się w stosunkowo niskich temperaturach i nie nagrzewają zbyt mocno, dlatego też są bezpieczne do użytku. Po wylaniu roztopionego masła na dłonie można przystąpić do masażu. Najlepiej skupić się na takich częściach ciała, jak na przykład plecy. Nie trzeba wcale żadnych specjalistycznych kursów i szkoleń. Chodzi o to, aby w ten sposób budować bliskość, znaleźć nowy sposób na kontakt, odkrywanie swojej cielesności.

Świeczki do masażu jako świetny pomysł na prezent
Takie świeczki to fantastyczny pomysł na upominek. Można podarować je dla pary na przykład z okazji rocznicy ślubu. To też ciekawa opcja na upominek z okazji walentynek, dnia kobiet. Oczywiście warto pamiętać o tym, że nie muszą być one dedykowane tylko i wyłącznie dla par. To taki gadżet, który ucieszy każdego, kto lubi zmysłowe produkty do pielęgnowania ciała, które dostarczają wiele pozytywnych wrażeń.