Posted on

Chrzest to pierwszy sakrament w kościele katolickim. W Polsce chrzciny zwykle są hucznie obchodzone – zjeżdża się cała rodzina, najpierw jest uroczysta msza, a później obiad w restauracji. Jak przy każdej uroczystości, ważny jest odpowiedni ubiór – nie tylko dorosłych, ale również najważniejszej osoby, czyli dziecka. Odzież do chrztu powinna być odświętna. Czy można ją kupić online? Co wybrać?

Strój do chrztu – jak powinien wyglądać?

Ubranka do chrztu powinny być wyjątkowe i odświętne. Chrzest święty to zazwyczaj przecież pierwsze tak ważne wydarzenie dziecka. Uroczystość odbywa się w kościele, w obecności rodziny. Najczęściej wybieranym kolorem jest biel, ze względu na okazję. Odzież do chrztu wcale nie musi jednak być całkowicie biała – można postawić na kolorowe akcenty.

Dla małej dziewczynki wybiera się długą, białą sukienkę. Popularnym rozwiązaniem są kroje z falbankami, przewiązane wstążeczkami. Na główkę założyć można delikatną opaskę, z kokardką bądź kwiatuszkiem, bądź czapeczkę. Popularnym rozwiązaniem dla chłopca jest komplet, który składa się z trzech elementów – spodenek, koszuli i kamizelki. Ten zestaw będzie wyglądał naprawdę elegancko. Koszula powinna być biała, najlepiej z muszką, a spodnie i kamizelka dostępne są w przeróżnych opcjach kolorystycznych. Poza tym, kamizelkę można później zdjąć, np. już w restauracji, jeśli dziecku nie będzie wygodnie.

Okrycie wierzchnie jest zależne od pogody. Jeśli jest zima, należy pamiętać o płaszczyku, a jesienią i wiosną o sweterku. Nawet w lato w kościele może być chłodno.

Odzież do chrztu – zakupy online

Zakup ubranek do chrztu online ma wiele zalet. Po pierwsze (i najważniejsze) – wybór jest zdecydowanie większy. Propozycji jest naprawdę wiele, więc można oglądać i wybierać, znaleźć korzystną ofertę cenową i coś, czego nie ma w sklepie w naszej miejscowości. Dobierając rozmiar, wystarczy zmierzyć dziecko.

To, co może odstraszać od zakupów ubranek online jest obawa przed wyborem złego rozmiaru. Należy więc dobrze to zaplanować. Najlepiej nie kupować ubranek kilka miesięcy przed planowaną datą chrztu, bo dziecko urośnie. Stresujące byłoby też kupowanie kilka dni przed. Bezpiecznie jest to zrobić na tyle wcześnie, byśmy mieli czas na ewentualny zwrot bądź wymianę rozmiaru, tj. około dwa tygodnie. Można też kupić dwa ubranka i jedno zwrócić bądź potraktować jako opcję awaryjną (np. do restauracji).

Do chrztu dla dziewczynki nada się sukienka, a dla chłopczyka – trzyczęściowy komplecik. To pierwsze, ważne wydarzenie dla dziecka, więc warto zadbać o to, by strój był odświętny i elegancki. Zakupy ubranek online nie będą stanowić problemu, jeśli dobrze je zaplanujemy.